Martin Lewis wyjaśnia, w jaki sposób można uzyskać zwrot podatku lokalnego (Council Tax)w wysokości 5 000 GBP – i to naprawdę łatwe

Jest nowy rok i wszyscy chcą zaoszczędzić.

Może się to wydawać trudne, gdy nie napływają dodatkowe pieniądze – ale istnieją sposoby i środki.

Martin wpadł na kolejną sugestię – i może to być na prawdę przydatne.

W swoim programie ITV „The Martin Lewis Money Show” dał prostą wskazówkę, która mogłaby przynieść ludziom duży zwrot rachunków za podatek lokalny Council Tax, informuje Manchester Evening News.

Martin twierdzi, że ponad 400 000 widzów może być w złym progu (Council Tax band) podatków lokalnych i nadpłaca każdego roku. W rozmowie z widzami powiedział: „Możesz uzyskać zaległe nadpłaty w wysokości do 5000 funtów.

„Czy jesteś w wyższym przedziale niż sąsiedzi o podobnych lub identycznych nieruchomościach? Nie musisz ich pytać! W Anglii wejdź na voa.gov.uk, w Szkocji na saa.gov.uk, to są strony internetowe, na których możesz spojrzeć na Council Tax Band swoje i sąsiada. ”

Kontynuował: „Jeśli Twój Council Tax Band jest wyższy  niż sąsiadów o identycznych domach, następną rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, czy są w zbyt niskim przedziale?

„Musisz wykonać test wyceny. W ten sposób oblicza się wartość twojej nieruchomości w 1991 roku.
„Mówiąc najprościej, znajdź, jaka była wartość nieruchomości, kiedy ją kupiłeś, lub sąsiada identycznej nieruchomości, przekonwertuj to na 1991 w kalkulatorach cen domów dostępnych online. Wtedy zobaczysz, czy są w odpowiednim „bandzie”. „Musisz przejść oba testy, ponieważ kiedy aplikujesz, prosisz, aby spojrzeli na wycenę, a nie tylko na zniżkę.

„Istnieją bezpłatne narzędzia online, które mogą to dla Ciebie zrobić”. Martin ujawnił, w jaki sposób jeden z widzów otrzymał zwrot w wysokości 4680 funtów na podatek lokalny po tym, jak dowiedział się, że od lat osiemdziesiątych był w niewłaściwym przedziale podatkowym, więc warto postępować zgodnie z tą radą i sprawdzić, czy i Ty nie obciążono Cię zbyt dużą opłatą.